Prokurator miał chronić przestępców. Sąd odwołuje rozprawy i zasłania się uchwałą SN

Polskie społeczeństwo musi zdać sobie sprawę z podstawowej prawdy. Jeśli nie oczyści się sądownictwa z postkomunistycznej patologii, oraz sędziowskiej kasty będzie można zapomnieć o demokratycznym sprawiedliwym i wolnym państwie.
Obywatel nigdy dla kasty sędziowskiej nie będzie podmiotem, tak samo jak naród dla nich nie jest suwerenem! Ta sędziowsko prawnicza mafijno przestępcza struktura ma swoje głębokie korzenie w PRLowskiej mentalności. Rząd choćby najlepszy na świecie nie jest w stanie bez szerokiego wsparcia społecznego walczyć z tak ogromna organizacją władzy. Sędziokracja jest faktem Rządy sędziów w imię ich interesów również.

Trzeba również jasno otwarcie powiedzieć iż ci którzy wspierają tak zwaną bandę czworga stawiają sie wprost po stronie zdrajców Ojczyzny.
Wtej kwestji nie ma kompromisu i być nie moze.


Sąd Rejonowy dla Łodzi-Śródmieścia odwołał wszystkie zaplanowane rozprawy w sprawie wytoczonej prokuratorowi, który miał roztoczyć „parasol ochronny” nad grupą przestępczą i naruszyć nietykalność cielesną policjantów. Dowody przeciw prokuratorowi są mocne, ale sąd rejonowy odwołał rozprawy, powołując się na uchwałę trzech izb SN. Tę samą, której wykonywanie wstrzymał Trybunał Konstytucyjny.

Aktywiści opozycji zaszczuli sędziego. Prezes sądu pod presją odsunął go od kolejnych spraw

Prezes Sądu Rejonowego dla Łodzi-Śródmieścia Krzysztof Kurosz wydał zarządzenie o wstrzymaniu przydziału nowych spraw sędziemu Michałowi Klusce….

zobacz więcej

Chodzi o toczącą się przed Sądem Rejonowym dla Łodzi-Śródmieścia rozprawę przeciwko byłemu prokuratorowi rejonowemu w Kutnie Sławomirowi E. Według prowadzącego śledztwo Wydziału Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej E. miał roztoczyć swoisty „parasol ochronny” nad grupą przestępczą zajmującą się wyłudzeniami podatku VAT oraz między innymi naruszyć nietykalność cielesną policjantów.

Na podstawie ustaleń i dowodów zdobytych w toku postępowania, Sąd Dyscyplinarny przy Prokuratorze Generalnym w marcu 2019 roku zezwolił na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej i tymczasowe aresztowanie Sławomira E.

Pół roku później zażaleń Sławomira E. i jego pełnomocnika nie uwzględniła Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego, uznając, że zebrany materiał dowodowy uprawdopodobnił możliwość popełnienia przez niego wszystkich zarzucanych mu czynów.

Jednak w poniedziałek, 27 stycznia 2020 r. badający sprawę Sławomira E. Sąd Rejonowy dla Łodzi-Śródmieści wydał postanowienie, w którym stwierdził, że „wobec treści uchwały Sądu Najwyższego z dnia 23 stycznia 2020 r. należało wystąpić z wnioskiem o rozważenie możliwości wznowienia postępowania zakończonego przed Sądem Najwyższym – Izbą Dyscyplinarną”.

Łódzki sąd podejmując decyzję, odwołał wszystkie zaplanowane w tej sprawie terminy rozpraw. Prokuratura Krajowa poinformowała, że o decyzji łódzkiego sądu nie została powiadomiona z urzędu. Sąd nie zmienił swojej decyzji, „mimo ogłoszenia następnego dnia decyzji Trybunału Konstytucyjnego wstrzymującego wykonanie wskazanej uchwały Sądu Najwyższego” – sprecyzowała PK.

Wydział Spraw Wewnętrznych PK rozważył w tej sytuacji potrzebę zawiadomienia Rzecznika Dyscyplinarnego Sędziów Sądów Powszechnych w zakresie popełnienia w tej sprawie przez sędziego łódzkiego sądu deliktu dyscyplinarnego – czyli przewinienia.

Jest postanowienie Trybunału Konstytucyjnego ws. uchwał Sądu Najwyższego

Trybunał Konstytucyjny postanowił do czasu rozstrzygnięcia sprawy (sygn. Kpt 1/20) wstrzymać wykonywanie przez Sąd Najwyższy kompetencji do…

zobacz więcej

Według śledczych, były prokurator Sławomir E. w zamian za korzystne decyzje dla członków grupy przestępczej zajmującej się wyłudzeniami podatku VAT pobierał korzyści majątkowe. Między 2013 a 2015 rokiem miał zainkasować co najmniej 115 tys. zł. Prokuratura ustaliła również, że popełnił on przestępstwa polegające na naruszeniu nietykalności cielesnej policjantów, ich znieważeniu oraz grożeniu im pozbawieniem życia.

We wrześniu 2019 r. podejrzany został zatrzymany, a następnie tymczasowo aresztowany. Prokurator ogłosił podejrzanemu zarzuty, a następnie skierował wobec niego akt oskarżenia. Sławomir E. do tej pory przebywa w areszcie.

29 stycznia 2020 r. Trybunał Konstytucyjny wstrzymał od dnia wydania (czyli 23 stycznia) wykonywanie uchwały trzech izb SN, zgodnie z którą obecność w składzie orzekającym sądu osoby wyłonionej przez KRS w obecnym składzie powoduje nienależytą obsadę sądu.

Wstrzymanie wykonywania uchwały ma obowiązywać do czasu rozstrzygnięcia przez TK wniosku marszałek Sejmu Elżbiety Witek o rozstrzygnięcie sporu kompetencyjnego między Sejmem i prezydentem a Sądem Najwyższym.

Źródło TVP INFO

Podziel się komentarzem

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.